Broderisamling

Utsmycka dina kreationer med vackra broderier.

Broderisamlingen HUSQVARNA VIKING® Embroidery Collection är en stor samling av alla broderikort från HUSQVARNA VIKING®. De nya broderisamlingarna nedan finns som extra tillbehör.

THREAD VELVET™
Decor är en exklusiv broderisamling som utformats särskilt för broderbågen DESIGNER™ Majestic Hoop med en innovativ teknik där flera lager av trådar skärs upp från ovansidan och ger broderiet en effektfull sammetskänsla!

Cutwork Finesee
Cutwork Finesee innehåller 21 vackra venetianska broderier som kan användas separat eller fogas samman till romantiska projekt.

Special Techniques Butterflies
Samlingen Special Techniques Butterflies ger dig 18 vackra sätt att skapa ett av naturens under – fjärilen. Fjärilsbroderierna innehåller realistiska och skissartade mönster samt spetsmönster – perfekt för alla typer av sömnadsprojekt. Instruktionshäftet innehåller broderimönstren i full skala och fullständiga instruktioner för hur man gör en vacker fjärilshandväska.

Embellish with Yarn
Med samlingen Embellish with Yarn och ett pressarfotset för garndekorationer (säljs separat) är det roligare och enklare att utsmycka klädesplagg och heminredningsprojekt. Samlingen innehåller 17 eleganta broderier varav 6 kan skapas med broderbågen Endless Hoop. Kombinera tekniker med garndekorationer som kantsömmar och applikationssömmar för att skapa det perfekta sömnadsprojektet.

Finns i butik 30:e september.

Klicka här för fler brodérkort